Львівський торгівельно-розважальний комплекс «Victoria Gardens» заявляє про рейдерську атаку

22.09.2017

Львівський торгівельно-розважальний комплекс «Victoria Gardens» заявляє про рейдерську атаку

Компанія «GLOBCON LIMITED» (Англія Уельс) є власником 100% статутного капіталу ТОВ «ФЕНІКС-КАПІТАЛ», яке є власником торгово-розважального комплексу «VICTORIA GARDENS», що знаходиться у м. Львові, по вул. Кульпарківській, 226-А.

23 червня 2017 року, колишнім керівником ТОВ «ФЕНІКС-КАПІТАЛ» було здійснено спробу рейдерського захоплення підприємства та, відповідно, торгово-розважального комплексу. Група осіб спортивної зовнішності в супроводі звільненого у грудні 2016 року колишнього керівника підприємства Айтача Оджаклі намагалась захопити адміністративну частину будівлі торгово-розважального комплексу, мотивуючи свої дії тим, що Айтач Оджаклі з 22.06.2017 року є новим директором Товариства, надавши виписку з Єдиного державного реєстру, яка була виготовлена на підставі завідомо сфальсифікованих документів про продаж корпоративних прав Товариства, а по факту ТРК «VICTORIA GARDENS», площею понад 100 000 м.кв. за 100 000,00 гривень та усунення діючого керівництва. Вказані вище дії невідомих осіб супроводжувались погрозами застосування фізичного насильства окремим працівникам підприємства, в тому числі, шляхом демонстрації предметів, які за зовнішніми ознакам були схожими на холодну зброю, а також, вимогами до чинного директора Товариства Короля Є.М. про передачу печатки та усієї документації Товариства.

Завдяки злагодженим діям адміністрації ТОВ «ФЕНІКС-КАПІТАЛ», втручанню поліції, а також, виявленню фактів фальсифікації документів про продаж корпоративних прав Товариства та усунення діючого керівництва, незаконні дії рейдерів були припинені, а повноваження діючого керівництва підприємства відновлені.

Вказані події набули суспільного розголосу та широко висвітлювались у засобах масової інформації. Правоохоронними органами відкриті кримінальні провадження за фактами підробки документів та спроби заволодіння майном підприємства (кримінальне провадження №12017140060002657 від 24.06.2017).

Однак, злочинна група, не відмовившись від намірів заволодіння ТРК «Victoria Gardens», 15 вересня 2017 року здійснила повторну спробу рейдерського захоплення підприємства ТОВ «ФЕНІКС-КАПІТАЛ» ­– внаслідок злочинних дій в інтересах громадян України Бігуна П.А. та Оджаклі А. державним реєстратором Петрик А.В. у м. Києві, в порушення принципу територіальності державної реєстрації реєстраційних дій, на підставі завідомо підроблених документів до Єдиного державного реєстру були внесені дані про заміну законного власника підприємства ТОВ «ФЕНІКС-КАПІТАЛ» - компанії «GLOBCON LIMITED» (Англія Уельс) на Бігуна П.А., а також – законно призначеного керівника підприємства Короля Є.М. на звільненого у грудні 2016 року Айтача Оджаклі.

Зміни в Єдиний державний реєстр були здійснені на підставі тих самих сфальсифікованих документів, які були основою здійснення першої невдалої спроби захоплення, що відбулась цього року у червні.

Зважаючи на те, що досудове розслідування злочинів, вчинених в червні 2017 року під час першої спроби рейдерського захоплення, за два з половиною місяці практично не просувається, у власників ТРК «Victoria Gardens» виникають обґрунтовані припущення, що захоплення контролю на підприємством і посягання на власність іноземних інвесторів відбувається за підтримки посадових осіб із правоохоронних органів. У будь-якій цивілізованій країні повторне використання сфальсифікованих документів, було б просто неможливим.

Наявність ситуації такого плану викликає занепокоєння з боку іноземних інвесторів та бізнес-спільноти, які в умовах відсутності правового захисту та бездіяльності правоохоронних органів вважають ведення бізнесу в Україні занадто ризикованим, а у деяких випадках просто небезпечним.  

Станом на сьогоднішній день адміністрацією ТРК «Victoria Gardens» вживаються невідкладні заходи по захисту прав іноземних інвесторів, які є власниками ТОВ «ФЕНІКС-КАПІТАЛ» та ТРК «Victoria Gardens». За фактом рейдерського захоплення та бездіяльності правоохоронних органів готуються відповідні заяви та повідомлення Президенту України, Міністру юстиції України, Міністру внутрішніх справ України, Генеральному прокурору України, Голові Служби безпеки України, керівникам правоохоронних органів на місцях, народним депутатам України.

У зв’язку із наведеним вище, наголошуємо на тому, що єдиним власником корпоративних прав ТОВ «ФЕНІКС-КАПІТАЛ» є компанія «GLOBCON LIMITED» (Англія, Уельс), а єдиними повноважними посадовими особами підприємства є директор Євгеній Король та перший заступник директора Ергюль Кадем.

Адміністрація ТРК «Victoria Gardens» запевняє своїх партнерів, орендарів та відвідувачів, що підприємство працює у звичайному режимі.